O nás
27.05.2006 136565 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 133674 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

26.03.2011 / 02:08redakcečtenost 17722e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2010 získává
zlatý Bludný balvan

Akademické kvarteto Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

za příkladné zviditelnění jména své fakulty doma i v zahraničí

Akademické kvarteto vystupovalo ve sledovaném období ve složení JUDr. Jaroslav Zachariáš, CSc. (I. housle), Doc. JUDr. Milan Kindl, CSc. (II. housle), JUDr. Ivan Tomažič. Ph.D. (viola), a JUDr. Daniel Telecký, Ph.D. (violoncello).

Na Právnické fakultě ZČU v Plzni rozeběhli v dokonalé souhře pozoruhodný experiment, jenž nejenom obohatil právní vědu a její začlenění do postmoderního systému společenských věd, ale přispěl také v době nastupující hospodářské krize ke zlevnění celého vzdělávacího a výchovného procesu zejména pro generaci prominentů a jiných kulichů, kteří logicky nemohou vzděláváním ztrácet tolik času jako nejmladší studenti. Jsou totiž na rozdíl od řadových studentů již dlouho příkladně zapojeni do procesu rozvoje tržního hospodářství bez jakýchkoliv brzd neudržitelného rozvoje naší drahé vlasti.
Důmyslná úsporná opatření ke zkrácení a zjednodušení komplikovaného studia, které členové kvarteta vymysleli a realizovali za cenu nemalých osobních obětí a doslova odříkání, již vešla do všeobecného povědomí podobně jako systém výběru členů zkušebních komisí, nedobytné úschovny diplomových a disertačních prací i laskavý přístup ke studentům, kteří měli potíže s opisováním vlastních textů. Není divu, že tato ucelená novátorská koncepce se již stala povinným know how pro četné následovníky nejen v Olomouci, ale i na Karlovarsku.

Proslýchá se dokonce, že o tyto nevídané objevné postupy se zajímají i odborníci z prestižních univerzit na Kajmanských, Panenských a Bahamských ostrovech jakož i v Belize, Seychellech a na Kypru. Tyto zprávy jsme bohužel nemohli ověřit z nezávislých pramenů, neboť příslušné cestovní kanceláře neprodávají do uvedených destinací zpáteční letenky vymlouvajíce se, že o ně není zájem. Svědčí však o prestiži, kterou tvrdá česká měna v těchto líbezných končinách zeměkoule právem požívá.

Náš komitét zvláště ocenil, jak navzdory mediální štvanici drželo kvarteto při sobě a po příkladu svých slavných předků statečných husitů zaujalo při obraně svého čistého štítu neprodyšnou kruhovou obranu. Violoncellista JUDr. Telecký například dokázal pohotově založit novou odborovou organizaci, do níž se ihned osobně přihlásil a tím zabránil hrozícímu rozvázání svého pracovního poměru. Podobně i ostatní členové kvarteta skvěle využili své vysoké odborné kvalifikace a pro jistotu podali žalobu na každého, kdo se na ně třeba jen křivě podíval. Dali tak zejména svým příznivcům příklad nebojácnosti a duchapřítomnosti, jak se zachovat při obhajobě akademických svobod, pevnosti v dodržování akademického slibu a neústupnosti při rozvíjení nezávislého myšlení bez ohledu na momentální konstelaci vrtkavého veřejného mínění.
Zcela v duchu Tří mušketýrů, kteří podobně jako naše kvarteto byli ve skutečnosti, jak známo, také čtyři, se zkrátka řídili proslulým heslem:„Všichni za jednoho a jeden za všechny“.
Ostatně nejlépe to za celé družstvo našich zlatých laureátů vystihl sám Dr. Milan Kindl, který v době, kdy kauza vrcholila, prohlásil: "Když upálili mistra Jana Husa, moc to nevypadalo, že jeho myšlenky zvítězí. Když popravili Pythagora za ohrožování mládeže nesprávnou výukou, nezdálo se, že by jeho myšlenky zrovna vyhrávaly, ale dnes se je učíme."
Ono se ovšem traduje, že když Pythagoras objevil svou proslulou větu, nebyl tak úplně popraven, ale naopak obětoval bohům tři sta volů. Od té doby se však třesou všichni volové, když je náhodou objevena nová velká pravda.

Vítáme Akademické kvarteto z Plzně do nóbl společnosti a gratulujeme k zaslouženému uznání!

Třinácté předávání Bludných balvanů 2010 - fotogalerie
Zlatý Bludný balvan 2010 - Akademické kvarteto Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
17.03.2018 11471 hits
Film GRYGAR na TV Prima ZOOM

Životní příběh významného českého vědce, který proslul především jako popularizátor astronomie... Český dokument (2018)

TV Prima ZOOM, neděle 18. března 2018, 20:00 ...

Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz
Volejte na 776 306 185


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 9418 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 17. 10. 2018, 17:00 hodin
Jakub Kroulík (Falešní hráči): Hypnóza - fenomén známý i ...

Přednášky ostatní
27.09.2018 2722 hits
Kladno - 9. října 2018

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Fermiho paradox

Přednáší

Mgr. Tomáš Petrásek
Fyziologický ústav AV ČR

Kdy?

úterý 9. října 2018 od 17.00

Kde?

Gymnázium Kladno, nám. Edvarda Beneše 1573, posluchárna ve 2.p., číslo dveří 48 (ve 2. ...

Přístupy od 3/2006
5625925
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE