O nás
27.05.2006 125315 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 126101 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

08.03.2010 / 09:34redakcečtenost 24066e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii jednotlivců za rok 2009 získává
zlatý Bludný balvan

Petr Hájek

za odhalení darwinistů-marxistů a levičáckých opic, z nichž naštěstí nepochází

Laureát je spisovatel a publicista, tč. zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky. V dubnu 2009 přednesl na semináři Darwin a darwinismus – věda nebo ideologie, pořádaném Centrem pro ekonomiku a politiku příspěvek Nevím jak vy, ale já z opice nepocházím (www.cepin.cz). V podobném duchu napsal též knihu Smrt ve středu, Dokořán, 2009.

Na zmíněném seminárním vystoupení Hájek odmítá z náboženských důvodů evoluční teorii, přičemž odhaluje všeobecné spiknutí vědců: “Tato mystifikace ... probíhá již bezmála sto padesát let. Nejpozději od roku 1864, kdy T.H.Huxley použil poprvé termínu „darwinismus“, je tato ideologie instalovaná do mozků stále většího počtu lidí od kolébky do hrobu... Toto zčásti implicitní a zčásti explicitní spiknutí máme ostatně příležitost pozorovat ve ‚zmutované podobě‘ denně v médiích takřka v přímém přenosu... Nešlo a nejde o nic jiného, než odtržením člověka od jeho přirozených kořenů získat ‚lidský materiál‘ pro sociální manipulaci. A mnozí skuteční vědci v této hře dnes nevědomky hrají, řečeno Leninovým slovníkem, roli ‚užitečných idiotů‘.“

Odhalení o původu člověka – Hájka byla doslova ideová bomba! V jeho vysoce přemýšlivém opusu byla konečně opět, od dob Lysenka a Lepešinské, propojena věda s jedině správným rozdělením světa na pravici a levici, přičemž opice, z nichž pocházejí vědci a hlavně marxisté, v tomto sporu o pravdu, získala nechutnou nálepku levičáka. Jak je vidět, vědu lze obejmout železnou náručí ideologie i zprava.

Pravdu zvěstovanou mužem z nejvyšších míst následovala smršť poznámek, článků a dopisů od závistivců, zpátečníků, vědou omezených vědců, mediokratů (název Petra Hájka označující novináře) a dalších opičích potomků.

Tak například prof. Václav Pačes laureátův „opičí výrok“ označil za žvanění – a přiznal se, že nechápe, co je na vědě levicového či pravicového. A dodal ještě, že v Rusku, Číně i v USA má kuchyňská sůl pořád stejné chemické složení - NaCl.

Co má ovšem sůl společného s levičáckou evolucí? podivil se nejspíš nad tím přirovnáním náš laureát, jemuž na novinářské fakultě neprozradili, že exaktní věda je jen jedna a je celosvětová, přičemž má dva zásadní nepřátele – církevní či politický dogmatismus a blbství nedouků všeho druhu.

Do našeho myslitele si dovolil kopnout i Boris Cvek v Britských listech (29.4.2009): Hájek ani příliš nezapírá, že je ideolog a tmář, že ho naprosto nezajímá složitost odborné diskuse a barevnost celého problému. Sebejistě dává vedle sebe darwinismus a marxismus, nazývá darwinismus bludem, potom se snaží i o nějaké, ničím nepodepřené argumenty. Ideologie, kterou Hájek zastává... není ani inteligentní design, je to prostě ideologický odpor k poznání a přírodní vědě jako takové. David Klimeš ze serveru E15.cz si dokonce dovolil napsat, že: Hájek se v poslední době utrhl ze řetězu: Začalo to jeho dubnovým „opičím“ expozé. Prostě vrátil debatu o dobrá dvě století zpět - na kazatelnu - prostým důkazem „živého Boha nade mnou“ (prezidenta tím nejspíš nemyslel).

Aby toho nebylo málo, přinesli si polínko na hranici i novináři – tedy mediokrati – například známý reportér Josef Klíma. Komu poslouží jeho vzpomínky a hodnocení? Označil bývalého kolegu jako muže s černobílým viděním světa, který se vždy silně upne na nějakou věc: Počátkem 80. let se například ze dne na den nadchnul pro homeopatii a zavrhl doktory pro sebe i svou rodinu,

Uznávajíce princip sebeurčení, nenamítáme, že Petr Hájek nejméně třikrát zapřel svého opičího předka a za tuto statečnost mu udělujeme naši prestižní cenu.

Fotografie z předávání XII. Bludných balvanů Sisyfa
Zlatý Bludný balvan za rok 2009 - Petr Hájek | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
05.04.2016 31978 hits
Platba členských příspěvků

Informaci ohledně členských příspěvků si můžete přečíst
Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 1492 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 21. 2. 2018, 17:00 hodin
Bc. Leoš Kyša: Magické myšlení pro všední den. Paranormální ...

Přednášky ostatní
11.12.2017 2804 hits
Kladno - 12. prosince 2017

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Medicína založená na důkazech

Přednáší

MUDr. Jaromír Šrámek

Ústav histologie a embryologie, 1. lékařská fakulta, Univerzita Karlova

Kdy?

úterý 12. prosince 2017 od ...

Přístupy od 3/2006
5256390
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE