O nás
27.05.2006 125315 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 126101 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

08.03.2010 / 09:17redakcečtenost 24578e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS
oznamuje, že v kategorii jednotlivců za rok 2009 získávají
bronzový Bludný balvan, ex aequo

Václav Jílek a Václav Blažejovský

za budovatelské úsilí při tvorbě stavebně–historických artefaktů,
jež dosud v české kotlině chyběly

Zatímco jiní realizují zálibu v kamenech při budování skalek, pan Jílek se pustil rovnou do megalitického díla. Jako spolumajitel rodinné firmy zabývající zemními pracemi měl na rozdíl od svých dávných předchůdců k dispozici bagr, který mu výstavbu jihočeského Stonehenge usnadnil.

Aby jeho dílo bylo funkční, obrátil se pan Jílek na známého psychotronika ing. Pavla Kozáka, držitele stříbrného Balvanu za rok 2004. Ing. Kozák psychotronicky proměřil louku pana Jílka a pro kruhové uskupení 25 kamenů, zvané Kremlech, určil místo s krásným rozhledem.

I kameny na stavbu byly podrobeny psychotronické expertíze, pro správnou funkci kruhu musí být totiž živé. Po dokončení díla v roce 2008 ing. Kozák kameny opět proměřil a funkci kruhu ještě (blíže nespecifikovaným způsobem) upravil.

Útvar má prý léčebné schopnosti, pokrývající 95% patologického spektra, ať už je tím míněno cokoli. Dále ruší geopatogenní zóny v okolí, nyní prý jeho účinek sahá až do vesnice. Zajímalo by nás, co na to kočky, které prý narozdíl od psů v místech geopatogenních zón rády lehávají. Odstěhují se snad chuděry někam dál se všemi ekologickými důsledky z toho plynoucími? Netušíme, zda pan Jílek uvažuje o prodeji pastiček na myši, zatím nabízí pouze DVD o stavbě a účincích svého kamenného díla.

Do půvabných Holašovic nyní míří nejen turisté, zvědaví na barokní náves, ale i citliví jedinci toužící po posile a úzdravě.

Kromlech ovšem není jediný léčivý útvar a v případě jeho funkčního výpadku se může zesláblý a civilizací poničený občan obrátit třebas k pyramidám.
(http://www.novinky.cz/cestovani/180663-pyramidy-a-stonehenge-najdete-i-v-ceske-kotline-dobijeji-energii-a-leci.html)

Těmi se zabývá jiný budovatel, pan Václav Blažejovský z Března u Chomutova. Zkoumá pyramidy již dlouhá léta a objevil například, že ještě lepší účinky než pyramida má „pyramidální kužel“, od nějž se pozitivní energie odráží do prostoru rovnoměrně a neponechává hluchá místa. Pan Blažejovský radí umístit malé pyramidální kužely například u počítačů a televizorů, aby byl eliminován škodlivý vliv jejich elektromagnetického záření. V případě pyramidálního kužele je ovšem v hrubém rozporu s jinými pyramidology, kteří pyramidu - jehlan - pokládají za tvarový zářič a bazírují na jeho přesném tvaru a umístění.

Pomocí pyramidální energie pan Blažejovský léčí lidi, koně, či vylepšuje balenou vodu, která se pak stává skoro léčivou a chystá se ji nabídnout do obchodních řetězců. Vepřová kýta pod jeho zahradní pyramidou časem seschla, ale nekazila se. Škoda že nevědí o této vlastnosti výrobci kuchyňských linek, ušetřilo by se za chladničky.

Protože podle znalců má pyramida antiseptické a antibakteriální účinky, bylo by zajímavé zjistit, co se děje se střevní mikroflórou člověka ošetřovaného pyramidální energií? Bakterie i jiné nižší organizmy například ve vodě z bazénu pod pyramidou hynou, zdalipak člověk zasažený pyramidální energií nepozbude svoji prospěšnou střevní floru s trapně neblahými následky?

Fotografie z předávání XII. Bludných balvanů Sisyfa
Bronzový Bludný balvan za rok 2009 - Václav Jílek a Václav Blažejovský | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
05.04.2016 31978 hits
Platba členských příspěvků

Informaci ohledně členských příspěvků si můžete přečíst
Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 1492 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 21. 2. 2018, 17:00 hodin
Bc. Leoš Kyša: Magické myšlení pro všední den. Paranormální ...

Přednášky ostatní
11.12.2017 2804 hits
Kladno - 12. prosince 2017

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Medicína založená na důkazech

Přednáší

MUDr. Jaromír Šrámek

Ústav histologie a embryologie, 1. lékařská fakulta, Univerzita Karlova

Kdy?

úterý 12. prosince 2017 od ...

Přístupy od 3/2006
5256390
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE