O nás
27.05.2006 136614 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 133710 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

02.08.2006 / 21:26redakcečtenost 23309e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii družstev za rok 2005 získává

bronzový Bludný balvan
Tachyon Czech
(k převzetí ceny byl vyzván pan Kristian Schwachula)

za propagaci a prodej tachyonizovaných výrobků

Žel, není známo jak zabránit loupeživým esoterikům únosy vědeckých termínů. Ojedinělý výkon předvádí američan David Wagner, který zcizil relativistické fyzice "TACHYON". Slovo je to libozvučné – s koncovkou souznělou s meditační hláskou "ÓM". Kdo by nepocítil závan vesmírné harmonie? Slovo je reklamně vhodné, jakož i slova odvozená, např.: "tachyonový", "tachyonizace" a "tachyonizovaný". Název Wagnerovy firmy též nezní špatně: Advanced Tachyon Technologies.

Únos tachyonu z teoretické fyziky do obchodní esoteriky má neodolatelnou absurdně pikantní příchuť. Fyzikální tachyon je totiž pouze abstraktní pojem pro částice pohybující se nadsvětelnou rychlostí, které podle velmi dobře prověřené teorie relativity nesmějí existovat, neboť ta považuje rychlost světla za mezní. Samozřejmě, nelze nikomu zakazovat, aby tuto mezní hranici překračoval. Avšak z humanitárních důvodů každého takového odvážlivce varujeme, že (dle Lorentzových transformací) jeho hmotnost, délka a čas se tím stanou imaginárními, což může být značně nezdravé.

Wagnerovy tachyony však nejsou abstraktním pojmem, nýbrž konkrétním obchodním artiklem pro zákazníky, kteří si nevšímali výuky a kritickému myšlení se brání.

Pro ozřejmnění velkoleposti tachyonů pořádají tachyonizátoři přednášky aniž tuší, jak se vlastně tachyonizace provádí. Nedovědí se to ani studenti dálkových kurzů University of Integrated Science v Kalifornii, kde je David Wagner prý profesorem. Tachyonizace je údajně proces patentovatelný a tedy technický. Dosud je Wagnerovýn osobním tajemstvím a lze mít za to, že také tak zůstane. Opět jeden "vědec", který po Nobelově ceně netouží.

Koho by neuchvátily výroky tachyonizátorů:

Tachyonizované výrobky jsou pomůcky, aby každý opět našel spojení s vlastním božstvím.

Problém již netkví v dokázání tachyonové energie – spočívá v jejím odebírání.

Tachyony nelze měřit žádnou známou metodou - jsou tedy v dobré společnosti, protože ani gravitaci nelze změřit (!).(Hle, jak snadno, vymizí eventuální vzpomínka nejen na gravimetry, ale i na pružinové siloměry.)

Ježto lidské smysly jsou omezené ...blablabla..., tudíž tachyonová energie nemá frekvenci a je rychlejší než světlo. Ani proutkař nebyl schopen energii změřit (!), neboť si s přízviskem “tachyonizovaný”nevěděl rady (- nedivíme se mu).

Věřit, že pomocí kyvadla nebo proutku získám objektivní odpověď, vedlo při "proměřování tachyonu" k velice podivným výsledkům. ( vřele souhlasíme)

Teprve SOEP, tj. Subtilní Organizující Energetické Pole vyvolávají pocítitelné změny: zlepšení zdraví, ektropický proces transformace a rozvoj vyššího řádu. Důkaz existence tachyonů lze tedy podat pouze z osobní zkušenosti.

Otáčení kyvadla nejsou žádné fyzikální veličiny jako je spin či izometrie.

Tachyon působí zcela nezávisle na jakémkoli uživateli.

Prý se vyskytli podvodníci, kteří na svých pomůckách (založených na určitých frekvencích) dávají nálepku "tachyon", "energetizováno nulovým bodem" nebo dokonce "tachyonizováno".

Co pěkného a fest tachyonizovaného si můžeme jedině od D. Wagnera pro osobní rozvoj svého božství zakoupit prostřednictvím českých dealerů: masážní Silica Gel, vodu Tach-O-Splash, kokon, čelenku, nátepníčky, různá cingrlátka a cerepetičky, hedvábný přehoz, polštářek, masku na oči, buňku na třetí oko, podložku do květináče, Silica Disk jako pojistku proti pojistkám. Pochopitelně tachyonizace výrobku tvoří největší podíl na jeho ceně. Určitě nejlepší z tohoto sortimentu však jsou vložky do bot značky ”Šťastná chodidla” za Kč 1 640,-, s nimiž pružným krokem překročíme světelnou hranici – nyní již tak zbytečně stráženou Albertem Einsteinem.

Závěrem tvrdíme, že Wagnerovy tachyony jsou pouhopouhé tlachyony.

fotogalerie
Bronzový Bludný balvan za rok 2005 - Tachyon Czech | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
17.03.2018 11525 hits
Film GRYGAR na TV Prima ZOOM

Životní příběh významného českého vědce, který proslul především jako popularizátor astronomie... Český dokument (2018)

TV Prima ZOOM, neděle 18. března 2018, 20:00 ...

Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz
Volejte na 776 306 185


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 9445 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 17. 10. 2018, 17:00 hodin
Jakub Kroulík (Falešní hráči): Hypnóza - fenomén známý i ...

Přednášky ostatní
27.09.2018 2753 hits
Kladno - 9. října 2018

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Fermiho paradox

Přednáší

Mgr. Tomáš Petrásek
Fyziologický ústav AV ČR

Kdy?

úterý 9. října 2018 od 17.00

Kde?

Gymnázium Kladno, nám. Edvarda Beneše 1573, posluchárna ve 2.p., číslo dveří 48 (ve 2. ...

Přístupy od 3/2006
5627596
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE