O nás
27.05.2006 136421 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 133602 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

02.08.2006 / 18:21redakcečtenost 16534e-mailkategorie: bludný balvanverze pro tisk
Komise pro udělování bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii jednotlivců získává za rok 2003

zlatý Bludný balvan
Petr Messany
za vytrvalé šíření kostýmované astrologie a příbuzných nauk všemožnými prostředky

Ke zdůraznění alternativních zásluh laureáta (režiséra, dramaturga, scénáristy, literáta, herce, baviče, chemika, vodohospodáře a křtitele knih a člena klubu literatury faktu ) netřeba vyumělkovaných slov, postačí citovat z přesně opsaných laureátových textů včetně jeho alternativní gramatiky, kterou podtrhujeme:

Jsem racionální astrolog a ne čáry máry fuk, tak mně racionalita, chemie a hlavně přírody napomáhá v tom esoterickém zmatku se trošinku racionálně vyznat.

Výklad horoskopu a pochopení astrologie spočívá ze 60% v matematice, tedy ve vědě, která dokáže údaje poskytované hvězdami spočítat. Ze 30% je astrologie uměním snažícím se všechny výpočty zajímavě a přitažlivě zprostředkovat. Zbývajících 10% pak patří hvězdopravcově intuici. Tu má každý člověk uloženu někde vzadu. Tedy - pokud mu ji civilizace nepřeválcovala.

V té době jsem astrologii ještě nestudoval a neznal jsem hvězdné cesty, které by mě dovedli k lepším zítřkům.

Někdo se astrologem narodí, jiný se jím stane. Jsou i takoví, kteří si spočítají, že je to výhodný kšeft a přistupují k astrologii tržně. Pokud se týká mé osoby, já jsem k této disciplíně trošku přičuchl už v dětství.

Hlavně bych ale potřeboval mít v Panně svého daňového poradce. Ten by přišel na takové věci, které by ještě deset let po něm nevymyslelo ani ministerstvo financí.

U všech horoskopů vždy záleží kdo je vytváří, na jakém podkladě, jestli astrolog se dokáže pod to podepsat a tvoří to ze své prakce a intuice.

Ptáte se, jak má chudák laik poznat, kterému horoskopu se dá věřit a kterému ne? V základě je to jednoduché, vědět, kdo ten horoskop vytváří, jak je znám veřejnosti a jestli je tam podepsán a stojí si za svým výkladem.

Věřím všemu co mě intuitivně osloví a dovede k racionálnímu poznání. ale tuto schopnost má každý, někdo menší, někdo větší, podle toho, jak se nechal převálcovat civilizací.

Ano léčivá moc krystalů je známá a využívá se racionálně i iracionálně a v případě konkrétních problémů dokážeme si nalézt drahokam, polodrahokam a i obyčejný kámen, který je naladěn na naší vnitřní vlnu a proto můžeme své problémy řešit přes tyto krystaly.

Zvláště v předvolebním období a můj výklad se schodoval se zkutečností asi tak z osmdesáti procent. Malá připomínka k vaší nedůvěře v horoskopy: jednejte vždy s astrologem osobně a nechte si vše řádně vysvětlit.

Na reirkarnaci se dívám spíše jak na vědu ke které člověk musí být přiveden vyššími silami a nabourat se jen tak do minulých životů není vhodné pokud nepřijde od velkého stvořitele nabídka.

Všechny výklady numerologické, karetní i astrologické mají jednu trošku nepříjemnou vlastnost. Jedná-li se o nás, vstupuje tam naše podvědomí a ovlyvňuje výklad. Doporučuji vždy jedná-li se o něco nepříjemného použít pozitivního myšlení, náhledu a držet se vždy stranou od temních sil, které se nám do podvědomí vkrádají a které nás mohou i nepříjemně ovlyvnit.

Má předpověď v denníku Super vyšla na 90%. Má předpověď k volbě prezidenta bude trochu tajemná, protože jsem řekl, že prezidentem by mohla být žena a to žena moudrá, která se vyznačuje i humorem a pochopením ženských problémů - a to Halina Pawlowská.

. / .

Závěrem otázka: Nemáte jako astrolog problém s jistým neseriózním statutem své profese?

Do této situace se dostávám tehdy, když se jedná o nevyzuální média a telefonické dotazy. Pokud mohu stát před tazately, tak můj osobní image tyto skreslené pohledy odbourává. Jsem ochoten s každým kdo takto uvažuje jít do diskuze a polemiky, kde buď se shodneme, že to je jinak anebo odcházím, protože tazatel trvá na svých názorech nízkého původu.

Já mám svou auru vyfotografovanou, protože nepatřím k těm jedincům, kteří auru vidí a proto jsem si tímto způsobem nechal ověřit, zda duchovní síly převládají nad fyzickými. Přesvědčil jsem se, že ano.

Gratulujeme.

------------------------------------------------------

Kde všude našeho laureáta najdete:

TV Nova, Prima, rozhlas, divadlo, noviny, přednášky, festivaly, seznam.cz, google.com

fotogalerie
Zlatý Bludný balvan za rok 2003 - Petr Messany | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
17.03.2018 11340 hits
Film GRYGAR na TV Prima ZOOM

Životní příběh významného českého vědce, který proslul především jako popularizátor astronomie... Český dokument (2018)

TV Prima ZOOM, neděle 18. března 2018, 20:00 ...

Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz
Volejte na 776 306 185


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 9304 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 17. 10. 2018, 17:00 hodin
Jakub Kroulík (Falešní hráči): Hypnóza - fenomén známý i ...

Přednášky ostatní
27.09.2018 2589 hits
Kladno - 9. října 2018

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Fermiho paradox

Přednáší

Mgr. Tomáš Petrásek
Fyziologický ústav AV ČR

Kdy?

úterý 9. října 2018 od 17.00

Kde?

Gymnázium Kladno, nám. Edvarda Beneše 1573, posluchárna ve 2.p., číslo dveří 48 (ve 2. ...

Přístupy od 3/2006
5620732
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE