O nás
27.05.2006 136565 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 133674 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

01.08.2006 / 21:14redakcečtenost 20370e-mailkategorie: článekverze pro tisk
REGENA 7/2002, rubrika: Lékař radí
Poradna MUDr. Hrušovského

ANDĚL NAPLNĚNÍ

Již deset let trpím bolestí kolem pravého ucha. Štípavá bolest vystřeluje do očnice a dolní i horní čelisti, ale někdy je vytrvalá a nepovolí. Léky proti bolesti a zánětu neuralgii trigeminu dočasně utlumí, ale utrpení přetrvává. Nepomáhají ani vysoké dávky vitamínů B12 či B komplexu. A tak se samotná bolest, i když nemá zjevnou příčinu, pro mne stává skutečným onemocněním, v němž se střídají stavy pohody se stavy apatie, úzkosti a deprese. Když bolest povolí, cítím se dobře, ale další cyklus, přicházející s železnou pravidelností do několika dnů či týdnů, mě téměř porazí. Neumím si s bolestí poradit a prosím o pomoc.

J.M., 28 let, Praha

Podle pramenů klasické medicíny je bolest trigeminu, potažmo jakéhokoli hlavového či míšního nervu, způsobena nejvíce virem, například pásovým oparem napadajícím nervové buňky, ganglia a myelinová vlákna, ale může být také výsledkem intoxikace, např. alkoholem nebo těžkými kovy; bývá také způsobena chronickou infekcí v přilehlých anatomických krajinách, jimiž nerv probíhá, například infekcí v zubech, uších, mandlích nebo v obličejových dutinách. Častou příčinou neuralgie je také nedostatek vitamínů, poranění nebo útlak samotného nervu.

Bolest je projevena nedostatkem, či chyběním hormonů enkefalinů a endorfinů, t.j. přenašečů nervového vzruchu ze zakončení nervového vlákna, čili dendritu nervové buňky v mozku nebo míše, na vnější přijímač bolesti, čili nociceptor, který je uložený v pouzdře vnitřního orgánu anebo v oblasti podkoží a kůže. Tímto způsobí bolest, prostřednictvím nedostatku uvedených hormonů, uvolňovaných v samotném zakončení nervu elektrickými impulsy natriumkaliové pumpy, upozorňuje na nebezpečí, které hrozí organismu zvenčí (teplo, chlad, tlak…), anebo na poruchy vnitřní (intoxikace, bakterie, virus…).

Klasická medicína však ve své vědecké zarputilosti neví, že bolest není způsobena poškozením fyzického těla, nýbrž energetickým blokem v mysli, duši či duchu nemocného. V případě naší klientky energetický blok vzplanul v jejích osmnácti letech, kdy podstoupila operaci apendixu, ale její milý se na ni po operaci nepřišel ani podívat. Namísto něžného pohlazení se u ní na tváři a pod uchem poprvé objevila štípavá bolest trigeminu a sní i pocit křivdy a bezmocného vzteku: „…táhnul to se mnou do ztracena; když neuspěl u jiných, vždy se vrátil a já jsem pořád čekala a čekala; byla jsem pro něj otevřená vrátka a trvalo mi dlouho, než jsem se z toho dostala a vnitřně otupěla…“. Tímto otupěním však klientka své pocity křivdy a bezmocného vzteku neodstranila, nýbrž potlačila a vytěsnila, a to z vnějšího vědomí do svého podvědomí, odkud se po rezonanci s podobnými pocity prodraly zpět na světlo boží, tentokrát již nevědomě a jako bolest trojklaného nervu.

K odstranění neuralgie je nutné v duši klientky zažehnout Heliodorový Paprsek tvořivé intimity, a to homeopatickým lékem Cuprum metalicum v potenci 10M. Tento paprsek představuje jangový potenciál ženy, promítnutý z její duše do její vnitřní mysli jako schopnost harmonického uplatnění se i v „mužské“ roli a promítnutý z její duše do jejího těla jako schopnost harmonického prožití si svého orgasmu. Mnohé ženy, kterým paprsek intimní tvořivosti schází, jsou bez asertivity a bez orgasmu. V podstatě není naplněna jejich touha po kráse a sjednocení, tak jako nebyla završena touha mé klientky po jejím krásném milém. Naplnit a dovršit však znamená provést a uskutečnit, ale to nelze jinovým čekáním a otupěním, nýbrž jangovou silou a důsledností, což je planetární princip Slunce, kterým první kvantová vrstva Heliodorového Paprsku intimní tvořivosti v duši, při završení intimního ženství, plane, a je v druhé, třetí a čtvrté kvantové vrstvě téhož paprsku potencována andělským řádem Malachim, archandělem Michaelem a božským aspektem Eloah va Daat. Tak se v bytí života jangovou silou a důsledností uskuteční sjednocení ženství a mužství klientky a naplní touha po vnitřní a vnější celistvosti. Žádný člověk nám však nic absolutního poskytnout nemůže. Milujeme-li někoho, cítíme sice, že jsme zcela naplněni jeho láskou, ale současně v nás roste touha po absolutní lásce, po absolutním bezpečí a po absolutní opoře. A proto skutečná intimní tvořivost Heliodorového paprsku, po všech našich intimních potřebách a přáních, nakonec vyústí k zasvěcení do tajemství Boha, směřujícího k dokonání, protože jediný On je dokonalý, dovršený a celistvý stejně, jako „jen zlomené srdce je srdce celé“!

S úctou MUDr. Josef Hrušovský,

předseda nadačního fondu Diamantový Paprsek
Poradna MUDr. Hrušovského | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
17.03.2018 11471 hits
Film GRYGAR na TV Prima ZOOM

Životní příběh významného českého vědce, který proslul především jako popularizátor astronomie... Český dokument (2018)

TV Prima ZOOM, neděle 18. března 2018, 20:00 ...

Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz
Volejte na 776 306 185


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
02.01.2018 9418 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2018

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2018 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 17. 10. 2018, 17:00 hodin
Jakub Kroulík (Falešní hráči): Hypnóza - fenomén známý i ...

Přednášky ostatní
27.09.2018 2720 hits
Kladno - 9. října 2018

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

Fermiho paradox

Přednáší

Mgr. Tomáš Petrásek
Fyziologický ústav AV ČR

Kdy?

úterý 9. října 2018 od 17.00

Kde?

Gymnázium Kladno, nám. Edvarda Beneše 1573, posluchárna ve 2.p., číslo dveří 48 (ve 2. ...

Přístupy od 3/2006
5625924
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE