O nás
27.05.2006 120767 hits
Český klub skeptiků SISYFOS

Skepticismus

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti. Vzniklá společnost, jejíž vůdčí osobností a ...

Jak se stát členem
Zde si můžete přečíst stanovy sdružení Sisyfos.

Zde lze stáhnout přihlášku za člena našeho sdružení.

Roční členský příspěvek činí
300,- Kč

číslo účtu:
4444444444 (10 čtyřek)
kód banky 2010

Kontaktní adresa
Českého klubu skeptiků SISYFOS:
Zdeněk Jonák
U Dejvického rybníčku 25/1976
160 00 Praha 6

e-mail: zdenek.jonak@hotmail.com
About
27.05.2006 122525 hits
Czech Skeptical Club SISYFOS

Skepticism

The Czech Skeptics Club Sisyfos is a member of the international skeptical movement which has been initiated in U.S.A. in 1976 by scientists and philosophers who reacted against the rise of irrationality in the community. Among the founders of the newly established society ...

Slovník esoteriky a pavěd - vytvořil Jiří Heřt

Do okénka formuláře zadejte hledané slovo či výraz. Vyhledávač nelpí na velikosti písmen či diakritice; proto pokud zadáte např. heslo VéDa, najde všechny položky např. se slovem věda či Ajurvéda, apod. Pokud heslo ve slovníku existuje, vypíše se odkaz.

Chcete-li, můžete si ovšem také nechat rovnou vypsat všechna hesla jako seznam odkazů.
Napište hledaný výraz nebo jeho část:

Kliknutím na jednotlivé písmeno se vypíší ze slovníku všechna hesla, začínající na toto písmeno

MMS - Miracle Mineral Supplement verze pro tisk

MMS byl původně potravinový doplněk, který navrhl americký inženýr Jim V. Humble. V r.1996, kdy pracoval jako zlatokop v Guayaně, použil náhodně silné oxidační činidlo, chlordioxid, jako lék pro své dělníky, kteří onemocněli malárií. Protože byl lék úspěšný, několik let s ním Humble experimentoval a v r. 2001 začal vyrábět preparát MMS - Zázračný minerální doplněk. V letech 2001-2006 údajně ověřoval jeho účinek na 75.000 dobrovolnících. Od r. 2006 jej již podle Humbleova tvrzení použil milion občanů v USA a další milion v celém světě. V posledních letech přesunul Humble svou aktivitu do zemí střední Afriky, kde už údajně vyléčil 100.000 lidí z malárie.

Preparát MMS je roztok chloritanu sodného (NaClO2), který v směsi s roztokem kyseliny citronové uvolňuje účinné oxidační činidlo chlordioxid (ClO2). Pacienti jej používají vnitřně v minimálních, postupně se zvyšujících dávkách od 1 do 25 kapek v krátkých několikahodinových intervalech. MMS má být účinný jako panacea u všech chorob, infekčních i neinfekčních včetně astmatu, Tbc, AIDS, rakoviny, arteriosklerózy aj. Podle Humblea MMS ničí selektivně jen patogenní bakterie, viry a toxiny. V těle zvyšuje stonásobně účinnost imunitního systému a detoxikuje organismus. Život prodlužuje o 25 let.

Humble je zdatný organizátor: vydává vlastní časopis pro MMS, založil "Institut of Advanced MMS Studies", dvě nadace na podporu šíření své metody a rozvinul na webu kolosální propagační kampaň, kde vedle bohaté základní stránky prezentuje rozhovory, videa, nabízí školení, svůj lék i svou knihu "Breakthrough", přeloženou v r.2009 i do češtiny pod názvem: "MMS - Miracle Mineral Supplement. Zázračný minerální doplněk pro 21. století." V posledních dvou letech pronikla jeho metoda i do ČS a zájem o ní prudce narůstá.

Hodnocení: Jde evidentně o metodu šarlatánskou. Lék, provázený bombastickou reklamou, nemůže mít ohlašované účinky. Jako silný oxidant je chlordioxid používán k bělení a desinfekci. Hubí ovšem všechny, nikoli jen patogenní bakterie a viry. Jeho průnik sliznicí trávicího traktu do červených krvinek a buněk těla je sporný a prokázán nebyl. Neexistuje žádný experiment, který by prokázal vliv chlordioxidu na imunitu, natož potom stonásobné zvýšení její aktivity. Proti pozitivnímu působení na buňky lidského těla existuje zásadní námitka: buňky nejsou volnými kyslíkovými radikály aktivovány, ale poškozovány, mluvíme o oxidativním stresu. Proto se v medicíně doporučuje jako preventivní prostředek proti chorobám podávání antioxidantů, tedy např. vitamin C a E. Použití chlordioxidu je zcela protichůdné těmto snahám. Neexistují také žádné studie o účinnosti MMS proti jakékoli chorobě. Humblova zpráva o vyléčení malárie u tisíců pacientů v Africe je prokázaná lež. a jeho knihy i výklady na webu jsou plny odborných nesmyslů.

Zahraniční odborné společnosti MMS preparát odmítají, Americká FDA (Food and Drug Administration) zakázala používat název MMS, protože jednoduchá chemická látka jako chloritan sodný nemůže být nabízena jako potravinový doplněk. Humble proto v USA lék přejmenoval na "Water Purification Drops".

Reklamní kampaň J. Humbla má mimořádnou razanci a rozsah a může přesvědčit neinformované pacienty jak u nás, tak zejména v Africe. MMS je však toxická látka, při vnitřním užití nebezpečná a bez jakýchkoli prokázaných léčebných účinků. Humblovu šarlatánskou činnost pokládám za velmi nebezpečnou.
Hledat heslo MMS - Miracle Mineral Supplement také pomocí Google: česky / v kterémkoli jazyce
Heslo přidáno do slovníku 04.12.2009 | 12:24
MMS - Miracle Mineral Supplement - Slovník esoteriky a pavěd | Sisyfos - český klub skeptiků
Novinky
05.04.2016 27773 hits
Platba členských příspěvků

Informaci ohledně členských příspěvků si můžete přečíst
Dotazy
Nenašli jste odpověď na Vaši otázku na webu Sisyfa ?

Pište na dotazy@sisyfos.cz


Čtěte Dotazy čtenářů
Přednášky v AV ČR
03.01.2017 13508 hits
Přednášky Sisyfa v AV ČR v roce 2017

Přednášky cyklu Věda kontra iracionalita se v roce 2017 konají tradičně v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 3 v Praze 1, a to v místnosti 206 od 17 hodin. Po přednáškách následuje diskuze.

Středa 22. 11. 2017 (Výjimečně čtvrtá středa!), 17:00 hodin
MUDr. Jaromír Šrámek (1. Lékařská ...

Přednášky ostatní
04.10.2017 1668 hits
Kladno - 10. října 2017

Pozvánka na přednášku Klubu Sisyfos

"BIO,GM a krisprování aneb věda mezi pověrou a magií"

Přednáší
Prof. RNDr.Opatrný Zdeněk, CSc.

Laboratoř buněčné biologie a biotechnologie rostlin
Katedra fyziologie rostlin PřF UK v Praze

Kdy?
úterý 10. ...

Přístupy od 3/2006
5137094
TOPlist
Statistika od
25.05.2006

ADMINISTRACE